Časté dotazy

Jsou psací a kreslicí potřeby Centropen skutečně českým výrobkem, nebo se už dnes jedná převážně o překup z Asie?

Všechny psací a kreslící potřeby jsou ryze český produkt. Náš výrobní závod se nachází v jihočeských Dačicích. Z Asie pochází pouze několik položek (např. pravítka, kružítko, lepidla), která jsou nutná pro doplněnínašeho sortimentu.


Již Centropen vyrábí nebo se chystá vyrábět nějakou EKO řadu svých produktů? Vyrábíte nebo plánuje zařadit do portfolia EKO výrobky?

Přímo EKO řadu zatím nechystáme. Otázku ekologie ale ve firmě řešíme stále. Všechny naše inkousty již dlouhodobě splňují nejpřísnější evropské parametry. Zatím poslední krok v ekologicky odpovědné výrobě se odehrál vobalech. U některých výrobků bylo nahrazeno původní PVC recyklovatelným polypropylenem (PP). K výrobě vlastních psacích prostředků je polypropylen používán už dlouhá léta.


Ve škole jsem byl/a informována, že nejvhodnější psací potřeba pro prvňáčka je ta, která má trojúhelníkové držení. Maté podobné výrobky v nabídce?

Samozřejmě. Centropen je průkopníkem výrobků s tzv. ERGO držením, které zaručuje správné držení psacích prostředků. Již více než před 10 lety jsme vytvořili držení, které odpovídá správným parametrům, které jsme konzultovali s odborníky z oboru. Výrobek TORNADO, který byl první svého druhu, je navíc vybaven i masážními body, které stimulují hmatové receptory, a tím snižují únavu při psaní. Navíc u výrobku TORNADO COOL je toto odladěné držení vyrobeno z měkčeného materiálu, který zvyšuje komfort psaní. ERGO držení není ovšem určeno jen pro děti. Již většina výrobků pro kancelářské využití má špetkové (ERGO) držení. O důležitosti správných psacích potřeb pro správný rozvoj dítěte se můžete dočíst na www.jak-spravne-psat.cz .


Jsou výrobky značky Centropen zdravotně nezávadné?

Ano. Všechny naše výrobky, které jsou určeny dětem, a hrozí riziko, že se mohou dostat do styku s pokožkou nebo potravinami, nebo mohou být vloženy do úst, jsou testovány přísnými evropskými normami, které zaručují zdravotní nezávadnost. Takové výrobky jsou označeny symbolem CE.

Pořiďte si AIRPENS

Bezpečnost Vašich děti máme na prvním místě. Naše foukací fixy jsou 100% zdravotně nezávadné.

AIRPENS splňují evropské směrnice o bezpečnosti hraček a všechny české legislativní normy. Nechte své děti kreslit kreativně a bezpečně.

Koupit AIRPENS

Naše webové stránky používají cookies, které nám pomáhají zjistit, jak jsou naše stránky používány. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko „OK, souhlasím“ udělujete tento souhlas. Další informace